8 marca 2013

Książkowe laboratorium


Wygląda na to, że "Poza Rozkładem" z zarażaniem pasją przenosi się do realności...  
Razem z Wydawnictwem Ładne Halo zapraszamy na spotkania wszystkich, którym się nudzi na spacerach, chcą podziałać i porozmawiać albo po prostu są otwarci na to, co może ich spotkać z książką dla dzieci... 

Jaką historię może opowiedzieć ilustracja? Co może znaczyć kolor? Czy wiersze mogą się stroić? Do czego zapraszają nas książki?

Zapraszamy dzieci w wieku od 2 do 6 lat, wraz z opiekunami, do Mebloteki „YELLOW” w strefie OFF Piotrkowska w Łodzi, na cykl spotkań prezentujących najciekawsze współczesne książki ilustrowane. 
 
Raz w miesiącu spotkamy się z jedną wybraną książką o nietypowym potencjale. Eksperymentujemy i testujemy.  Pokazujemy, że kontakt z piękną książką może być dobrą zabawą dla dzieci. A dorosłych zachęcamy do otwarcia się na przeróżne książki, tematy i problemy...

Chcemy pokazać, że podobnie, jak w kulturze dla dorosłych,   tak w kulturze dla dzieci, istnieje ciekawa i wartościowa alternatywa, w stosunku do popularnych, masowych produktów, atrakcji i wartości. Podczas spotkań można też będzie kupić piękne i mądre książki z księgarni "Poza Rozkładem".

Miejsce: OFF Piotrkowska, mebloteka YELLOW, ul. Piotrkowska 138/140, Łódź

19 marca, godz. 12.00 „Czarna książka kolorów” Menena Cottin, ilustracje: Rosana Faria, tłumaczenie: Marta Jordan. Wydawnictwo Widnokrąg, 2012.

19 kwietnia, godz. 18:00 „Książki dla dzieci, których boją się dorośli” - spotkanie.  Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do debaty poświęconej tabu we współczesnej książce dla dzieci. Pragniemy dzielić się doświadczeniami o podejmowaniu z kilkuletnimi ludźmi „trudnych tematów” i rozmawiać o tym, jak współczesna książka dziecięca może je pokazywać. Zapraszamy, tym razem samych dorosłych, do dyskusji o kulturze adresowanej do dzieci.

23 kwietnia, godz. 12.00 „Czarostatki i parodzieje” Paweł Pawlak. Wydawnictwo Tatarak 2012.

21 maja, godz. 12.00 „Kłopot”  Iwona Chmielewska. Wydawnictwo Wytwórnia 2012.

11 czerwca, godz. 12.00 „Tuwim” ilustracje: Gosia Gurowska, Monika Hanulak, Marta Ignerska, Agnieszka Kucharska-Zajkowska, Anna Niemierko, Gosia Urbańska, Justyna Wróblewska. Wydawnictwo Wytwórnia, 2013.

Wstęp jednorazowy: 10zł • Karnet na wszystkie 4 warsztaty : 30zł • Spotkanie o tabu - bezpłatne
Zapisy pod mailem: laboratorium@ladne-halo.pl (prosimy o podanie imienia, nazwiska i wieku dziecka). Po więcej informacji zapraszamy na profil: Książkowe Laboratorium na facebooku!

Organizatorzy:                                            Partnerzy:
Księgarnia „Poza Rozkładem”                 Wydawnictwo Tatarak
Wydawnictwo Ładne Halo                         Wydawnictwo Widnokrąg
Mebloteka YELLOW / OFF Piotrkowska Wydawnictwo Wytwórnia2 komentarze:

Lotta pisze...

Świetny plakat. Bywamy w Łodzi, więc może kiedyś się uda wpaść do laboratorium.

poza rozkładem pisze...

Też mi się bardzo podoba koncept :) Zapraszamy!