15 kwietnia 2014

Łazienkowe pytania

Suplement. Dla tych, którym kojarzy się głównie z dietą - appendix. Łazienkowe pytania do "Łazienkowch pytań". I wygrani :)

Była zachęta do zadawania pytań i ich prowokowania. Zachęcałam też nauczycielki - nie wiem czy wśród wygranych jest jakaś? Poniżej - lista łazienkowych wątpliwości i trzy szczęśliwe, do których trafią "Łazienkowe pytania" Krystyny Lipki-Sztarbałło (wydawnictwo Ezop).
Dla pozostałych także nagrody - wedlug zasady, że wygrywają wszyscy, którzy chcą się zastanawiać :) Proszę o adresy! (formularz kontaktowy na blogu lub na adres: anna_mrozi [at] o2.pl)

A może raz na jakiś czas odpuścić kąpiel? Ale czy można to głośno mówić, w kraju gdzie podobno wciąż wiele osób myje się za rzadko?
Dlaczego raz do roku w wannie pływa karp i dlaczego w wigilię znika z niej w tajemniczych okolicznościach?
Dlaczego w łazience czas zawsze płynie szybciej?
Czy po myju-myju musi być płuku-płuku? A może wcale nie?
Jak myją się w Afryce, gdzie woda pitna jest na wagę złota?
Czy na lodowatych biegunach muszą się często myć?
Czy zwierzęta mają własne łazienki?
Które zwierzęta się myją, a które nie?
Dlaczego w łazience najlepiej się śpiewa?
Dlaczego od długiego siedzenia w wodzie skóra się marszczy?
Dlaczego nasze ciało (np. uszy) samo ciągle się brudzi?
Jak ludzie tworzą piękne zapachy?
Jak robi się mydło?
Czy wszystkie krany, umywalki i wanny są do siebie podobne?
Gdzie dokładnie wędruje brudna woda i co się z nią wtedy dzieje?
Czy naukowcy wymyślą kiedyś sposób na niemycie rąk?
Czemu w trakcie najlepszej łazienkowej chlapaniny rodzice zawsze każą zakręcać wodę?
Mamusiu, ale jak siusiu może iść, skoro nie ma nóg? (po ważny kontekst - odsyłam do komentarzy)

"Łazienkowe pytania", dzięki wydawnictwo Ezop, trafią do Unknow (czekam na ujawnienie!), Karoliny i Małej czcionki. Wszystkich proszę o adresy!

8 komentarzy:

Mała czcionka pisze...

Ojej, jak miło! Już ślę. :) Bardzo dziękujemy sierotce.

Krystyna Lipka-Sztarbałło pisze...

Gratuluję wszystkim uczestnikom - tak ważne pytania nie powinny pozostać bez odpowiedzi. Nic tylko trzeba szykować następny tom. Może sztafeta? Oddzielny ( trzeci) powinien być poświęcony kwestii czasu, który zbyt szybko płynie w łazience.

Karolina pisze...

Bardzo się cieszę, że wszyscy pytający dostaną upominki. Jak napisałam w komentarzu, mam już "Łazienkowe pytania", więc o ile to możliwe, chciałabym przekazać ten egzemplarz Fantazjanie, która ma mnóstwo pytań:-) Chętnie natomiast przygarnę upominek pocieszenia. Pozdrawiam!

poza rozkładem pisze...

Także myślałam o czymś specjalnym, aby uhonorować takie zaangażowanie w wątpienie. Wobec Twojego miłego gestu - dostosuję się do życzenia :) Przypominam, że czekam na adresy!
Dziękuję za udział w "konkursie-nie-konkursie" :)

Karolina pisze...

To świetnie, bardzo się cieszę. Ja już adres przesłałam. Pozdrawiam!

Fantazjana pisze...

Karolino! Przeogromne dzięki! Baaardzo chciałam przeczytać książkę z moimi chłopakami:)) Niech i Twoja nagroda-niespodzianka sprawi Ci/Wam duuużo radości, przyniesie ważne myśli:)

Karolina pisze...

Dziękuję za piękny kalendarz. Już dumnie wisi na kuchennej ścianie i cieszy oko. Moje tym bardziej, że wzięłam kiedyś udział w konkursie, w którym można go było wygrać, ale nie zostałam wylosowana. Los jednak chciał, bym go miała :)

poza rozkładem pisze...

Oo :) Widzisz! Fala dobroci powraca. Zresztą - taka natura (podobno) Roku drewnianego konia. ( pisałam 3 II> Podobno będzie to rok hojny dla tych, którzy lubią dzielić się z innymi :)