28 maja 2014

Brak słów

Pamiętacie Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi? I to, że od trzech lat organizowaliśmy tam mocno książkowy Dzień Dziecka? Był w 2011 roku, w 2012  i, mocno tłoczny, rok temu. W tym roku nie będzie. Ani Dnia Dziecka, ani, być może, nic więcej. Ale w Willi Grohmana, siedzibie MKA może pojawić się bank albo siedziba bogatej firmy. Zamknięta dla mnie. Zamknięta dla Was.Łódzka inicjatywa OTWartAWYSTAWA organizuje protest - może zechcecie się przyłączyć? >>> „PROTEST W NOC ŚWIĘTOJAŃSKĄ”Ze względu na ogromne z Waszej strony zainteresowanie udziałem w Proteście w Noc Świętojańską postanowiliśmy nieco zmienić formułę wystawy i ograniczyć ją JEDYNIE DO WIZYTÓWEK. W Muzeum stworzymy z nich największy kolaż w historii protestów w słusznej sprawie! 

„PROTEST W NOC ŚWIĘTOJAŃSKĄ”

Wszystkich, którym bliskie jest Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi zapraszamy do udziału w Proteście w Noc Świętojańską 2014! Szczególne zaproszenie kierujemy do artystów (plastyków, muzyków i przedstawicieli wszelkich innych dziedzin sztuki), którzy czują się związani z tym miejscem. Czekamy na Wasze zgłoszenia do udziału w wystawie będącej aktem poparcia dla Muzeum i sprzeciwu wobec trudnej sytuacji, w jakiej się ono znalazło. Od 7 czerwca czekamy w  Muzeum na Waszą wizytówkę do formatu A4 (pion lub poziom) zawierającą Wasze imię i nazwisko, adres mailowy, numer telefonu oraz dziedzinę sztuki, którą się zajmujecie. Będzie nam bardzo miło, jeśli dołączycie do niej swoje zdjęcie lub zdjęcie Waszej pracy, tak aby oddawała ona charakter Wasz i Waszej twórczości.

Jan Kowalski
jankowalski@mail.pl
tel. 332 223 332
malarstwo

30 maja o 20.00 w Muzeum Książki odbędzie się spotkanie organizacyjne. Informacje dotyczące wystawy można będzie uzyskać również 31 maja od 20:30 w „Naszej Galerii” przy ul. Piotrkowskiej 17 oraz w „Niebostanie” pod tym samym adresem. Podczas wszystkich tych spotkań rozdawać będziemy ulotki informacyjne.
21 czerwca (sobota) wystawę wizytówek otworzy wernisaż połączony z ogniskiem i wspólnym graniem. Podczas wernisażu wypełniać będziemy ankiety dotyczące dalszych losów Muzeum Książki. Swoje poparcie będzie można wyrazić w ten sposób aż do zakończenia wystawy w dniu 29 czerwca. Do wypełniania ankiet zachęcamy WSZYSTKICH, którym Muzeum nie jest obojętne.

Wszelkie informacje i szczegóły dotyczące Protestu w Noc Świętojańską dostępne są pod numerem telefonu - 512 639 992.

2 komentarze:

-E.W. pisze...

Można też przesłać swoją wizytówkę pocztą na adres Muzeum, tak?
Z dopiskiem PROTEST W NOC ŚWIĘTOJAŃSKĄ?

poza rozkładem pisze...

Myślę, że tak. Upewnię się.