9 listopada 2012

Już wkrótce: Salon Ciekawej Książki


                  
7-9 grudnia, Łódź. Targi Nowej Książki. Poza Rozkładem macza w tym swoje palce, czas, chęci i dużo sił :) Razem ze Stowarzyszeniem "Kamienica 56" zapraszamy wszystkich, żeby przekonali się co "piszczy" w książce dla dzieci. 

                                                               
W piątek, 7 grudnia, podczas panelu dyskusyjnego przyjrzymy się książce dla dzieci w różnych stron. Twórcy, wydawcy, nauczyciele i Ci, którzy promują i wybierają najlepsze książki dzielą się swoją wiedzą i pasją. 

Warto także odwiedzić Salon Ciekawej Książki, żeby zobaczyć wystawę ilustracji z niepublikowanych w Polsce książek Iwony Chmielewskiej. Jeśli chcecie przekonać się co oznacza koncepcja "książek dla na całe życie" - koniecznie przyjdźcie na spotkanie z autorką "Kłopotu"! 8 grudnia zaprasza na nie Dyskusyjny Klub Książki.

Przez cały czas trwania Salonu Ciekawej Książki zapraszamy do strefy "Widzieć więcej", a na rozmowy o współczesnej książce dla dzieci - do przestrzeni edukacyjnej, gdzie czekać na Was będzie wystawa polecanych książek polskich wydawnictw, przydatnych w procesie edukacji (przedszkolnej, szkolnej i domowej). Poza Rozkładem rozmawiać będziemy o wszelkich sposobach na budowanie pociągu do czytania :)


WIDZIEĆ WIĘCEJ: Warsztaty dla dzieci, spotkania dla rodziców, nauczycieli i bibliotekarzy, wystawy, prezentacje i artystyczne instalacje – Stowarzyszenie „Kamienica 56” wraz z „Poza Rozkładem”  podczas Salonu Ciekawej Książki udowodnią, że „duża” sztuka jest także dla „małych”.

Przez trzy dnia trwania Targów będziemy rozmawiać, działać i zachęcać do zapewniania dzieciom kontaktu z wyjątkowymi i pięknymi książkami. Udowadniamy, że mają one wiele do zaoferowania w sferze edukacji, wychowania i przygotowania młodego człowieka nie tylko do życia, ale i aktywnego uczestnictwa w kulturze. Będziemy inspirować do tego, aby „WIDZIEĆ WIĘCEJ”, doceniać wagę obrazu, ilustracji i książki dla dzieci jako wielowymiarowego tekstu kultury.

Dzieciom w przestrzeni warsztatowej zapewniamy dużo twórczej zabawy oraz poznawanie sztuki książki przez działanie. Dorosłych zapraszamy na spotkania i wykłady, także z wyjątkowymi twórcami zajmującymi się książką dla dzieci. Rozmawiamy o edukacji przez sztukę (książki), rozwijaniu kreatywności we współczesnej szkole, alfabetyzacji wizualnej i wychowaniu świadomego uczestnika współczesnej kultur. Myślącego kreatywnie, samodzielnego i otwartego na sztukę człowieka. Tego, który WIDZI WIĘCEJ.

Wszystkich zapraszamy na specjalnie przygotowane wystawy poświęcone współczesnej ilustracji, książce obrazowej i sztuce książki. Szczegóły wydarzeń, harmonogram warsztatów i spotkań znajdziecie tutaj

2 komentarze:

Wieczór z książką - Adrianna pisze...

mam w planie, mam. Zobaczymy co z tego wyjdzie:)

poza rozkładem pisze...

To super :) Zapraszam