10 września 2014

Tu mówi miasto: Pokaż język!

Łódź! Zgłoś się do projektu o twoim mieście!
Uwaga >>> Teatr Pinokio poszukuje osób dorosłych, młodzieży oraz dzieciaków do udziału w warsztatach w ramach projektu "Tu mówi miasto".


Zapraszamy do udziału w projekcie każdego, kto chciałby podzielić się swoją historią, wspomnieniami. Zapraszamy tych co lubią Miasto Łódź, i tych którzy tego Miasta nie lubią. Mile widziane całe rodziny: Rodzice, Dziadkowie i dzieci. Uczestnicy projektu wezmą udział w cyklu warsztatów opowiadania historii i improwizacji, prowadzonych przez Annę Mrozińską, Przemysława Buksińskiego, Michała Malinowskiego oraz Konrada Dworakowskiego. Warsztaty rozpoczynają się 17 września i potrwają do 7 października.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Projekt jest konsekwencją działań, wpisujących się w strategię Teatru Pinokio w Łodzi, polegających na nawiązywaniu dialogu z mieszkańcami Łodzi ze środowisk wykluczonych, mających niewielką możliwość uczestnictwa w kulturze. Przeprowadzając warsztaty i akcje artystyczne oparte na historiach ludzi z dzielnicy Łódź Polesie w sezonie teatralnym 2013/2014 (efekty>>> tutaj), zauważyliśmy, że mieszkańcy z tej dzielnicy wytworzyli swój własny język, który ogranicza ich możliwość komunikacji w świecie wykraczającym poza obszar zamieszkania. Dzięki projektowi "Tu mówi miasto" chcemy pokazać mieszkańcom zaniedbanych zakątków Łodzi, jaką wartość ma słowo i jaka jest jego twórcza moc. Poprzez działania artystyczno-edukacyjne pragniemy stworzyć płaszczyznę komunikacji dla mieszkańców Łodzi i odnaleźć wspólny język miasta złożony z głosów poszczególnych dzielnic. Efektem warsztatów z mieszkańcami Łodzi będzie wydanie publikacji "Tu mówi Miasto".

Informacje i zapisy pod numerem telefonu +48 785 039 993, email: loeffler@teatrpinokio.pl
Teatr Pinokio w Łodzi, ul. Kopernika 16, 90-503 Łódź

Brak komentarzy: