7 lutego 2014

Punkt dla Łodzi

Celem tego przedsięwzięcia jest wyróżnienie godnych naśladowania inwestycji, działań i inicjatyw wpływających pozytywnie na wygląd naszego miasta. Tak piszą o sobie inicjatorzy społecznego konkursu Punkt dla Łodzi. Dodając:Brzydka Łódź to niestety nie jedynie stereotyp, ale również określenie adekwatne do stanu faktycznego wielu miejsc w naszym mieście. Tym ważniejsze jest, aby doceniać osoby podejmujące wysiłek w kierunku odmienienia własnego skrawka miasta, wyłamujące się spod norm bierności, marazmu, chaosu i akceptacji dla brzydoty. Uważamy że Łódź jest specyficzna i trzeba tę jej specyfikę odpowiednio odświeżyć, wydobyć i pokazać, żeby zaczęła oczarowywać...
(...)
Plebiscyt "Punkt dla Łodzi" zyskał międzynarodowy wymiar. Został objęty patronatem sieci CommunityPlanning.net. "Community Planning" jest siecią o zasięgu ogólnoświatowym, której celem jest wymiana dobrych praktyk związanych z udziałem mieszkańców w tworzeniu własnego środowiska życia.

Tym bardziej więc cieszy dzisiejsza nagroda dla Czytanek pod ekranem, których jestem współ-matką. Kategoria "Inicjatywy". Za oryginalny pomysł na wprowadzanie dzieci w świat literatury. H u r r r a! Cieszymy się z nagrody, dostrzeżenie i doceniania.
Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzają, wracają i polecają. Dziękujemy wszystkim autorom, którzy zechcieli spotkać się z dziećmi (i z nami).Punkt dla Łodzi dla Czytanek w doborowym towarzystwie:  
zwyciezcy w kategorii "Twórcze szaleństwo": Jan III Waza (w dwóch osobach), 

Brak komentarzy: