5 października 2010

Eric Carle
Eric Carle jest twórcą wielu książek znanych na całym świecie. Najsłynniejszą, "Bardzo głodną gąsienicę" przetłumaczono na 47 języków. Pierwsze wydanie w Polsce, dwujęzyczne, zniknęło już dawno bez śladu. Kolejne, wydawnictwa Tatarak dostępne jest jeszcze w księgarniach.

"Bardzo głodna gąsienica" jest u mnie jest na liście "niezbędnika młodego czytelnika".  Nie tylko tego najmłodszego. Maluchy ucieszy poręczny format, kartonowe, sztywne strony, kolory i atrakcje przewidziane dla nich w środku książeczki.

Malutka gąsienica podróżuje przez kolejne dni tygodni, zjadając owoce i wiele różności, rosnąc i przygotowując się do wielkiej zmiany. Prosta opowieść, z pełnymi uroku ilustracjami, jest doskonałą okazją do nauki liczenia, dni tygodnia, rozmowy o "odżywianiu się" i o tym, że z każdego dziecka w pewnym momencie życia wykluje się motyl...
Na stronie wydawnictwa Tatarak dostępne są pomysły zabaw, na bazie książki.

"Bardzo głodna gąsienica" jest zaskakująca w swej prostocie i pięknie. Podkreśla to animacja, która powstała na bazie charakterystycznych, kolażowych ilustracji Erica Carle'a.


Tatarak wydał także inną książkę Carle'a - "Od stóp do głów". Jest to doskonała okazja do ćwiczeń, a właściwie zabawy przy czytaniu - możemy naśladować fokę, kota, słonia, goryla i wiele innych zwierząt, udowadniając ile potrafimy... Dzieci uwielbiają być chwalone za konkrety - przy lekturze "Od stóp do głów" jest do tego doskonała okazja!


Za granicą dostępnych jest wiele książek E.Carle'a, gadżetów, ubranek, klocków i "wszystkiego", z charakterystycznymi ilustracjami. Są książki, do nauki czytania, a właściwie rozpoznawania słów, w których do obrazka trzeba dopasować odpowiedni napis.

Jeśli będziecie mieć okazję, sięgnijcie po książkę Carle'a. I zachowajcie ją później dla swych wnuków - Wasze dzieci pewnie będą ją wspominać z nostalgią...

Brak komentarzy: