12 października 2010

Magiczne książeczki
Magiczne książeczki to seria wydana przed kilku laty przez Bellonę.
Podstawowy urok i atrakcja tych książeczek, które uwieść mogą chyba większość dzieci, nie tylko maluchy to hologramy. Znajdują się one na okładce i każdej karcie, wpisane w ilustracje Sue King.


Każda z książeczek opowiada prostą historię, dotyczy "dnia z życia" każdego malucha. Bohaterowie historyjek - Lucynka i Jacek wstają, ubierają się, jedzą śniadanie, wychodzą na spacer, bawią się, sprzątają, kładą się spać. I wszystko to widać na hologramowych obrazkach! Kiedy Jacek ubiera się, widać jak zakłada sweterek, kiedy kąpie się - widać jak spłukuje pianę z głowy. Wszystko z uśmiechem i pełnym zadowoleniem z życia :)


Proste, kolorowe i zabawne ilustracje, ciepły nastrój, który z nich bije to atut tej serii. Wszyscy są tu uśmiechnięci, nawet ślimak czy robaki spotkane na spacerze. Tekst jest lakoniczny i właściwie mogłoby go nie być. A hologramy urzekną malucha. Poręczny format, trwałe, kartonowe karty, hologramy nie do odklejenia - same plusy. Miła rozrywka i "obrazkowa" atrakcja, dobra pozycja do zachęty do czytania.
Dla najmłodszych.

Brak komentarzy: