11 lutego 2011

Chciałabym być dzieckiem

Oto jeden z wielu powodów:


:

"My circus" Xaviera Deneux to minimalistyczna, operująca czernią i bielą, z kroplą innych kolorów, niezwykle starannie wydana książka dla najmłodszych czytelników - niemowląt. Doskonałe wprowadzenie w świat książki. To sztuka.


Grube karty (2 mm - nie do zniszczenia), "zamszowa" okładka ( to pianka) z wypukłym cyrkowym namiotem i drukiem klowna. Sama okładka jest już niespodzianką różnych faktur. 

W środku - proste rysunki, pomysłowo wykorzystane dziurki na małe paluszki - balon staje się na następnej karcie słońcem, oko słonia - źrenicą klowna, a jego pasiaste spodenki - zebrą. 

Szlachetna prostota. Przemyślana w każdym calu, pełna kontrastów zwróci uwagę już noworodka.Wzbudzi zachwyt najmłodszych, potem - może służyć do pierwszych prób czytania (w tym wypadku akurat po angielsku), a i dorośli zazdrośnie zerkają... Odważnie i pięknie dla - naprawdę - najmłodszych czytelników.  
"My circus" Xavier Deneux. Wydawnictwo Bloomsbury 2010.

3 komentarze:

-E.W. pisze...

Przesuperowa!

Poza rozkładem, pisze...

Ja jestem pełna "Ochów" i "Achów" - mam tę książkę od kilku dni i ciągle wpada mi w ręce :D

Xavier Deneux wydał jeszcze przed "Cyrkiem" podobną książkę - "Animals". Też jest świetna - kilka zwierząt, okienka, czerń i biel (plus kropla koloru)
Genialne zestawienia - wielki hipopotam a obok malutka rybka. Piękne książki dla dzieci...

aneta pisze...

O! Przepiękna!